Mój lekarz zmarł. Co dalej z moją dokumentacją medyczną?

Daniel Anweiler        11 stycznia 2017        Komentarze (0)

Jedna z moich czytelniczek zapytała mnie ostatnio co się dzieje z dokumentacją medyczną pacjentów w przypadku gdy leczący ich lekarz prowadzący prywatny jednoosobowy gabinet lekarski umiera.

W sprawie nie ma jasnego przepisu który by sprawę rozwiązywał. Prawo w tej materii milczy pozostawiając lukę prawną do zagospodarowania dla praktyki.

W taki razie co dzieje się z dokumentacją medyczna gdy umiera lekarz prowadzący jednoosobową praktykę lekarską?

Zgodnie z przyjętą niepisaną praktyką spadkobiercy zmarłego lekarza powinni poinformować o jego śmierci właściwą Izbę lekarską do której należał zmarły lekarz. Izba powinna dokonać wykreślenia lekarza ze swojej listy. O dalszym losie dokumentacji medycznej po zmarłym lekarzu decyduje właśnie Izba Lekarska, która dokonała wykreślenia lekarza. Wskazuje ona miejsce gdzie będzie ta dokumentacja dalej przechowywana.

Zatem gdzie szukać swojej dokumentacji medycznej gdy okaże się, że lekarz u którego się leczyłeś umarł a jego praktyka nie istnieje. Skieruj swoje kroki do Izby Lekarskiej a tam udzielą Ci odpowiedzi na pytanie gdzie znajdziesz swoją dokumentacje medyczną.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: