O mnie

Nazywam się Daniel Anweiler i jestem adwokatem.

Od początku studiów zastanawiałem się, który z zawodów prawniczych wybrać. Już w czasie praktyk studenckich odkryłem, że najbardziej interesuje i pociąga mnie rola adwokata działającego w imieniu i interesie swojego klienta.

W czasie aplikacji pracowałem w sekcji prawnej w dużym wielooddziałowym szpitalu. Nauczyłem się tam wielu rzeczy o polskiej służbie zdrowia i zasadach jej funkcjonowania. Najważniejszą rzeczą było jednak to, że większość problemów na styku pacjent lub jego rodzina a szpital powstaje gdy dokumentacja medyczna jest nie kompletna lub prowadzona po prostu niedbale. W swojej praktyce zawodowej doradzając podmiotom leczniczym czy to publicznym czy prywatnym zawsze w pierwszej kolejności zwracam uwagę na konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej w sposób przejrzysty i nie zostawiający żadnych wątpliwości co do jej prawdziwości i rzetelności. Będąc adwokatem występującym często w sądzie w sprawach o odszkodowania medyczne wiem, że dobrze sporządzona dokumentacja medyczna jest podstawą dobrze prowadzonej sprawy.

Na co dzień doradzam podmiotom leczniczy. Praktykę zawodową prowadzę w Kancelarii Adwokackiej Zubek Gatner Anweiler w Katowicach, Krakowie oraz Bielsku-Białej.

Stale współpracuję z portalami infoDent24.pl, Dokumentacja Medyczna w praktyce, serwiszoz.pl oraz publikuje na łamach czasopisma dedykowanego dla kadry zarządzającej w jednostkach służby zdrowia MedPartner.

Zapraszam do lektury, komentarzy oraz subskrypcji!

*****