Zmiana wysokości opłaty za udostępniania dokumentacji medycznej

Daniel Anweiler        01 czerwca 2016        Komentarze (0)

Dzisiaj nastąpiła zmiana wysokości opłaty maksymalnej za udostępnianie dokumentacji medycznej. Wynika to z art. 28 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. 2016 poz. 186). Obecna wysokość opłaty będzie obowiązywać od dziś przez najbliższe 3 miesiące czyli do 31 sierpnia.

Po raz kolejny wysokość opłaty, które zależą od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wzrosły. Nie jest to znaczny wzrost bo raptem o parę groszy ale w skali dużej ilości kopiowanych stron dokumentacji może się okazać, że jest to już znacząca kwota.

Pojawiają się pomysły, żeby wysokość tychże opłat obniżyć ale nadal jest wszystko bardzie w fazie pomysłów niż ustaleń. Warto zauważyć, że wysokość opłaty za dokumentację na nośniku elektronicznym jest niewielka co powinno skutkować tym, że pacjenci będą wybierać tę formę udostępniania dokumentacji medycznej. Jednakże dopóki nie będzie w pełni wprowadzonej wszędzie dokumentacji elektronicznej to kopiowanie będzie na porządku dziennym.

Obecnie obowiązującą opłatę znajdziesz tutaj.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: